Інститут Сорбції та Проблем Ендоекології НАН України Друк

1979 року група з 13 співробітників, до складу якої входили доктор хімічних наук В.В. Стрелко, кандидати хімічних наук: М.Т. Картель, В.М. Бєляков та інші, перейшли з Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського АН УРСР до Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського АН УРСР(ІЗНХ). На основі цієї групи було організовано спочатку лабораторію, а потім відділ сорбції та тонкого неорганічного синтезу, який далі трансформувався у однойменне Відділення при ІЗНХ. Організації Відділення передувало створення за ініціативою та за безпосередньою участю професора В.В. Стрелка Спеціального конструкторсько-технологічного бюро, яке було націлене на виробництво і випуск сорбентів для тонких хімічних технологій, екології та медицини.
Дослідження, які було виконано в рамках Відділення і СКТБ, зокрема, позитивні результати робіт по застосуванню медичних сорбентів для захисту від наслідків радіаційних опромінень ліквідаторів в зоні роботи Чорнобильської АЕС, стали основою для організації у січні 1991року Інституту сорбції та проблем ендоекології АН УРСР ( Розпорядження РМ УРСР №7 від 11.01.91 року, постанова Президії АН УРСР №36 від 05.02.91 року ). Директором Інституту було призначено члена-кореспондента АН УРСР В.В. Стрелка (1995 року був обраний академіком НАН України за спеціальністю „Хімія адсорбентів і адсорбція”), який очолює Інститут дотепер.
Згідно постанови РМ УРСР №228 від 23.08.90 року Інститут сорбції та проблем ендоекології було включено до переліку об’єктів АН УРСР, будівництво яких проводилось за рахунок коштів Мінчорнобилю. 1997 року було збудовано та здано в експлуатацію першу чергу цього будівництва: лабораторно-технологічний корпус (5000 м2); в подальші роки добудовано 1200 м2.
Зараз в Інституті працює 160 співробітників, серед яких 10 докторів наук та 39 кандидатів наук. В структурі Інституту – 7 наукових відділів, чотири з яких очолюють члени Національної академії наук України: академік В.В. Стрелко та члени-кореспонденти В.В. Брей, В.О. Зажигалов, Б.Ю. Корнілович.

Сьогодні на базі ІСПЕЕ НАН України працює відділ Екологічної хімії очолюваний член-кор. НАН України д.х.н. Корніловичем Б.Ю. Завдяки цьому студенти кафедри мають можливість проводити детальні наукові дослідження та безпосередньо брати участь у передових науково-технічних розробках кафедри під час практики на базі відділу Екологічної хімії.

Кращі студенти ОКР "магістр" проходять підготовку під керівництвом член-кор. НАН України, проф., д.х.н. Корніловича Б.Ю. та рекомендуються до вступу до аспірантури.

Контакти та докладна інформація про відділ Екологічної хіміі ІСПЕЕ НАН України